روسیه , مسکو , جاذبه‌های اکوتوریستی - باغ گیاهان داروئی

روس ها اعتقاد زیادی به دارو های گیاهی دارند بطوری که بیشتر تبلیغات دارویی از این مسئله استفاده کرده و چنین نشان می دهند که داروی آنان ریشه گیاهی دارد. این اعتقاد از قدیم الایام در روسیه وجود داشت و حاکمان ثروتمندان با ختصاص بخشی از املاک خود به کشت گیاهان مختلف دارویی ، تامین دارو های مورد نیاز خود و اطرافیان را فراهم می ساختند. 
در خال خاضر در مسكو پنج باغ از این نوع وجود دارد. كهن‌ترین آنها در سال 1706 به دستور پتركبیر ساخته شد و در آن، گیاهان دارویی مختلف زیر نظر فرهنگستان پزشكی و جراحی پرورش می‌یافت و محصولاتش در عطاری‌های مسكو به فروش می‌رسید.
در 1805 این باغ تحویل دانشگاه مسكو گردیدو در سال‌های بعد به تدریج با افزوده شدن گیاهان اروپایی، آسیایی، آمریكایی و دیگر نقاط جهان مجموعه‌ای بی‌نظیر در آن گرد آمد. بعد از جنگ جهانی دوم، باغ جنبه‌ گردشگاهی نیز پیدا كرد.
در 5/6 هكتار باغ گیاهی دانشگاه دولتی مسكو بیش از 300 نوع گیاه مختلف دارویی، صنعتی، آرایشی و غیره پرورش می‌یابد. این باغ در منطقه ودنخا قرار دارد و از طریق ایستگاهی كه به نام همین باغ – باتانیچسكی ساد – موسوم است می‌توان به آنجا رسید.
در همین منطقه، باغ گیاهی دیگری نیز وجود دارد كه 360 هكتار مساحت آن است و توسط فرهنگستان علوم روسیه اداره می‌شود در این باغ بیش از 16 هزار نوع گیاه مختلف از جمله 4100 نوع درخت، بوته و غیره وجود دارد.در سال 1950 باغ بزرگ دیگری در نزدیكی ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسكو ساخته شد كه 33 هكتار مساحت دارد و در آن بیش از 2500 نوع گیاه و درخت دارویی، صنعتی و غیره در آن كشت شده است. غیر از آنچه گفته شد دو باغ گیاهی دیگر نیز وجود دارد كه از آنها نیز استفاده‌های علمی و پزشكی می‌شود.

ما را بیابید.

Gotop